پهرم صفتی است در زبان پهلوی کهن به معنای بهترین                                       02188931535 - 09106895093 
 

 

درباره ما

ظروف گیاهی "پهرم" قرار دوم ما :

ایران کشوری خشک و نیمه خشک است . همه ما بدنبال سرسبزی و طراوات برای کودکان و خانواده خود هستیم ،اما استفاده از ظروف پلاستیکی و رهاسازی آنها در طبیعت به‌قدری زیاد شده که از آن به عنوان آلودگی سفید یاد می‌کنند. به همین دلیل در کشورهای دیگر جهان و ایران مردم و مسئولان به فکر استفاده از جایگزین‌های مناسبی برای این ظروف افتادند. جایگزین این ظروف در دنیا، ظروف گیاهی هستند که از فناوری‌های مختلفی برای تولید آن‌ها استفاده می‌شود. در کشور ما نیز ظروف گیاهی تولید می‌شود، که پایه اصلی ظروف گیاهی تولید شده در ایران نشاسته ذرت به همراه مقادیر مجاز از بیوپلیمره و پلیمرهای مجاز زیست تخریب پذیر است که در مقایسه با ظروف یکبار مصرفی صد در صد پلیمری کاملا قابل اعتنا و اعتماد هستند، و به لحاظ سلامتی مصرف کنندگان و مسایل مهم زیست محیطی مناسب‌ترند و هم اینک برای ظروف گیاهی که در کشور تولید می‌شود استانداردهای ملی و بین المللی وجود دارد که کیمیاشیمی زاگرس همواره خود را متعهد به رعایت آنها دانسته است .تا محصولات با ضمانت کیفی و سالم تولید و عرضه نماید.

ظروف گیاهی "پهرم" قرار چهارم ما :

پلاستیک¬ها، محیط زیست¬ را به محاصره¬ی خود درآورده¬اند و ظروف پلاستیکی عامل بزرگ¬ترین مشکلات زیست¬محیطی اند و باید به¬دنبال چاره باشیم و از ظروفیاستفاده کنیم که کمترین آسیب را به محیط زیست داشته باشند. ظروف یک¬بار مصرف «بیوپلیمری» با پایه¬ی گیاهی، قدمت زیادی ندارند، اما اکنون استفاده از آن¬ها به¬سرعت در حال گسترش است. زمان برگشت به طبیعت یا تجزیه ظروف یک¬بار مصرف گیاهی پنج تا شش ماه و بدون هیچ آسیب زیست¬محیطی است. زیرا این ظروف عاری از هر گونه اثرات مضر و عکس¬ العمل¬های شیمیایی در تماس با مایعات و غذاهای داغ و مقاوم در برابر حرارت هستند. با توجه به این که ظروف یک¬بارمصرف گیاهی از مواد طبیعی نظیر نشاسته¬ی ذرت، سیب¬زمینی و گندم ساخته شده¬اند و در تولید آن از موم عسل و روغن¬های گیاهی، «گلوتن» و «سلولز» - به منظور ایجاد خاصیت پلیمری و آب¬گریزی - استفاده شده است، دارای مزایایی هستند:

  1. سازگاری با محیط زیست
  2. عاری از هر گونه اثرات مضر مواد پلاستیکی
  3. بدون هیچ گونه آثار تخریبی به محیط زیست پس از تجزیه شدن در خاک
  4. تهیه شده از منابع اولیه¬ی تجزیه¬پذیر
  5. عدم وابستگی به مواد اولیه¬ی نفتی
  6. مصرف انرژی کمتر در فرآیند تولید

ظروف گیاهی "پهرم" قرار اول ما :

امروزه همه میدانیم ظروف گیاهی کمتر از 2 سال طول می‌کشد تا در طبیعت تجزیه شوند، به همین منظور دولتها خود را موظف کرده اند تا در تمام جهان و با توجه به قیمت ظروف گیاهی ، حمایت‌هایی برای تولید کنندگان ظروف بیو پلیمروی در نظر بگیرند و در کنار آن آگاهی بخشی و فرهنگ سازی‌ لازم برای مردم را انجام دهند تا برای حفظ محیط زیست ، نذورات خود و یا موارد دیگر را در ظروف یکبار مصرف گیاهی توزیع کنند. ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در چند سال اخیر به دلیل قیمت ارزان جایگاه خود را در سبد کالای خانوار پیدا کرده‌اند،‌ چرا که علاوه بر قیمت ارزان ویژگی‌های دیگری مانند بی نیازی از شستشو و نبود امکان سرایت بیماری از طریق این ظروف موجب شده ظروف پلاستیکی جای خود را بین مردم بازکند. اما با گذشت زمان و استفاده بی‌رویه از ظروف پلاستیکی در ایران ، بویژه در ایام محرم و مناسبتهای ملی و مذهبی دیگر مشکلاتی در زمینه مدیریت این ظروف در طبیعت و رها سازی آنها ایجاد کرده که تنها از طریق ایفای نقش مسئولانه همه مردم ، بویژه تولیدکنندگان و فروشندگان و فعالان محیط زیست قابل مهارکردن و حل مسئله خواهد بود. چرا که همه میدانیم بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ سال طول می‌کشد تا ظروف پلاستیکی در طبیعت تجزیه شود. از این رو آلودگی‌هایی را که در محیط زیست بوجود می‌آورنفوق العاده مخرب و خطرناک و غیرقابل جبران است.

ظروف گیاهی "پهرم" قرار سوم ما :

چند سالی است که ظروف یک¬بارمصرف به¬صورت خواسته و نخواسته مهمان سفره و زندگی ما شده-اند. تا چند سال پیش که استفاده از این ظروف هنوز در میان مردم رایج نشده بود، مردم مواد غذایی خود را در کاسه¬های فلزی و ملامینی می¬ریختند اما امروزه به علت راحتی استفاده از ظروف یک¬بارمصرف، تولید این ظروف افزایش یافته است. سالانه میلیو¬ن¬ها تن پلاستیک در صنایع بسته¬بندی استفاده می¬شود؛ موادی که زمان برگشت آن¬ها به طبیعت 300 تا 500 سال طول می¬کشد. ظروف یک¬بارمصرف «پلی¬استایرنی» که به¬طور گسترده در بازار وجود دارد از «مونومراستایرن» که ترکیبی «آروماتیک» است، تشکیل شده¬اند. استفاده از مواد پلی¬استایرنی برای مواد غذایی گرم و داغ، از نظر بهداشتی به هیچ عنوان مناسب نیست چون این ظروف همیشه مقداری استایرن آزاد در ترکیبات پلیمری خود دارند که فوق العاده سمی و سرطان¬زاست. زمانی که این ظروف با مواد غذایی گرم و داغ - و به¬ویژه چرب - تماس پیدا می¬کنند، فرآیند آزاد شدن این مونومر سمی تسریع می¬شود و مخاطرات سلامت انسان از همینجا آغاز میشود. رنگی کردن این ظروف، علاوه بر انتقال مواد تشکیل¬دهنده¬¬ی پلاستیک، سایر مواد افزودنی شیمیایی را نیز به داخل غذا وارد می¬کند و اثرات سوء بیشتری بر سلامت انسان می¬گذارد.

کیمیا شیمی زاگرس

شرکت کیمیاشیمی زاگرس بزرگترین واحد تولیدی ظروف یکبار مصرف گیاهی در مرکز ایران است که از سال 1389 در نزدیکی شهرکرد به بهره برداری رسید و توسعه یافت. امروزه در مضر بودن ظروف غذای فوم و پلاستیکی برای سلامتی انسان هیچ تردیدی وجود ندارد به علاوه آنکه برای محیط زیست هم به شدت آسیب رسان اند. ظروف گیاهی یکی از بهترین راه حل های جلوگیری از این دو آسیب و خسارت است.
در ایران واحدهای صنعتی نفت، گاز و پتروشیمی از پیشگامان استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی هستند زیرا در راستای اجرایی کردن پروتکل های HSE به حساب می آیند.
کیمیا شیمی زاگرس «پهرم ظرف»مفتخر است که در این سالها توانسته یکی از تامین کنندگان ظروف گیاهی برای این واحدهای صنعتی در مناطق نفتی کشور باشد و به گسترش و افزایش دوستداران سلامتی و محیط زیست کمک نماید.
اینک کیمیا شیمی زاگرس «پهرم ظرف»می تواند بخش قابل توجهی از نیازها را بطور مستقیم و با قیمتی کاملا به صرفه به کترینگ ها و رستورانهای واحدهای نفتی و گاز و پتروشیمی تامین نماید و در عین حال به فرهنگ توجه به سلامتی و محیط زیست نیز یاری رساند.
امید است با گسترش این ارتباطات به تقویت زنجیره های تولید داخلی از ابعاد صنعتی، طراحی و اقتصادی کمک کنیم و به ایرانی سلامت با محیط زیستی شایسته افتخارنمائیم.
0+
worldwide clients
Aenean diam elit, finibus sed condientum vel, faucibus eget nisi.
$0k
Live Projects Price
Aenean diam elit, finibus sed condientum vel, faucibus eget nisi.

شرکت کیمیاشیمی زاگرس بزرگترین واحد تولیدی ظروف یکبار مصرف گیاهی در مرکز ایران است که از سال 1389 در نزدیکی شهرکرد به بهره برداری رسید و توسعه یافت. امروزه در مضر بودن ظروف غذای فوم و پلاستیکی برای سلامتی انسان هیچ تردیدی وجود ندارد به علاوه آنکه برای محیط زیست هم به شدت آسیب رسان اند. ظروف گیاهی یکی از بهترین راه حل های جلوگیری از این دو آسیب و خسارت است.

 

گالری تصاویر

جستجو